NIBE

nibe-energy-systems-1-300x66    Flag_of_Sweden

O společnosti NIBE ENERGY SYSTEMS

NIBE Industrier AB je švédská prosperující společnost evropského rozsahu, kótovaná na burze ve Stockholmu. Má padesátiletou tradici vývoje, výroby a prodeje.

Společnost NIBE dosáhla v roce 2008 tržby 5 811 milionů švédských korun tj. v přepočtu téměř 15 miliard Kč. V České republice společnost NIBE vlastní dva závody na výrobu elektrických topných těles – Backer Elektro a.s. Hlinsko a Eltop Praha v Miřeticích, a také největšího výrobce ohřívačů vody v ČR – Družstevní závody Dražice s.r.o, kam patří mimo jiné i prodej tepelných čerpadel NIBE.

 

NIBE ENERGY SYSTEMS je významným výrobcem tepelných čerpadel a produktů pro vytápění rodinných domů ve Skandinávii a jednička na trhu s ohřívači vody a tepelnými čerpadly v severní Evropě.

Tepelná čerpadla, která dodáváme, umožňují vytápění, ohřev teplé vody, ohřev bazénu, větrání či chlazení, a to vše velmi úsporným způsobem, šetrným k životnímu prostředí. Řadou funkcí zajišťují komfortní klima v obytných prostorech.

Tepelná čerpadla NIBE systému země-voda jsou nejúspornějšími tepelnými čerpadly na trhu.

Tepelná čerpadla NIBE systému vzduch-voda pracují efektivně až do venkovní teploty –25°C, což je řadí mezi naprostou technologickou špičku trhu. Tento systém nabízí naprosto komfortní zdroj tepla, teplé vody, ohřev bazénu atd.

Tepelná čerpadla NIBE systém vzduch-voda ventilační jsou jedinečná především pro nízkoenergetickou výstavbu, kde v jedné kompaktní jednotce máte zajištěno vytápění, ohřev vody a především řízené větrání se zpětným ziskem energie.