stiebel_eltron-300x80 Flag_of_Germany-300x180

 

Proč právě tepelná čerpadla STIEBEL ELTRON

Firma STIEBEL ELTRON se specializuje  na  vývoj tepelných  čerpadel již více než 35 let a první tepelné čerpadlo v tehdejším Československu bylo instalováno již v roce 1984. Tepelná čerpadla se vyrábějí v největší a nejmodernější výrobní hale v Evropě. Na českém trhu působí společnost Stiebel Eltron  již od roku 1992. Za tu dobu si zde získala řadu spokojených zákazníků a stala se členem Asociace pro využití tepelných čerpadel a Sekce tepelných čerpadel Svazu klimatizační a chladící techniky.

Systémové řešení s tepelnými čerpadly pro každého

Se širokým výrobním programem v oblasti tepelných čerpadel, ventilací a solárních zařízení  nabízí STIEBEL ELTRON  přes 30.000 systémových variant, které každému budoucímu stavebníkovi  splní  všechny jeho požadavky. Nezáleží  na tom, zda hledáte komplexní  řešení,  které Vám zajistí topení, větrání, ohřev vody a chlazení v novostavbě, nebo chcete nahradit již vysloužilé zařízení výkonným tepelným čerpadlem.

Systém pro budoucnost

Tepelná čerpadla jsou nezávislá na fosilních palivech a chrání přírodní bohatství. Příroda je plná obnovitelných zdrojů energie a STIEBEL ELTRON má plno nápadů, jak je využít. S produkty a systémy, které jsou nezávislé na drahých a ubývajících nerostných surovinách, jako je plyn a olej, nabízíme již dnes řešení, která umožňují významné snížení spotřeby energie a tím i finační úsporu.

Nízká hlučnost

Tepelná čerpadla STIEBEL ELTRON pracují tiše a neruší komfort bydlení. Mohou být instalována i tam, kde jiné přístroje neuspějí. Hlučnost tepelných čerpadel země/voda WPF/WPC  ve vzdálenosti  1 m  dosahuje úrovně, jaká je např. v knihovně 38 dB(A).  Tepelná čerpadla vzduch/voda WPL mají hlučnost ve vzdálenosti 1 m 56 dB(A), a to je úroveň hluku při diskusi.

Účinnost

Tepelná čerpadla pracují obzvlášť efektivně a šetří až 70 % nákladů na vytápění. Nová tepelná čerpadla vzduch/voda s elektronicky řízeným expanzním ventilem mají při venkovní teplotě – 20 °C v kombinaci s podlahovým vytápěním topný faktor vyšší než 2,4. Vysoké účinnosti tepelných čerpadel Stiebel Eltron mají mnoho příčin: Cílený výzkum a vývoj podporovaný moderní vývojovou laboratoří, využívání konstrukčního programu 3D CAD, který se používá i v automobilovém průmyslu. Dále používání osvědčených komponentů, jako např. kompresorů, které se vyvíjejí a zkoušejí v úzké spolupráci s dodavateli. Potvrzení zveřejněných výsledků měření nezávislým zkušebním ústavem „TÖSS“ ve Švýcarsku.

Stiebel-Eltron WPL 23 E
Stiebel-Eltron WPL 23 E